Pozycjonowanie i optymalizacja (SEO)

[ ]* vs ręceprecz odtybetu

* nieoficjalna strona internetowa konkursu SEO

ang. msnbetter thangoogle - zamierzone połączenie dwóch anagramów: msnbetter i thangoogle mające na celu świadome "manipulowanie" - pozycjonowanie i optymalizacja (SEO) - wynikami wyszukiwania w wyszukiwarkach: Google, Onet, WP (Wirtualna Polska), MSN i wielu innych.

strona główna aktualności promocja kontakt / zapytanie ofertowe mapa strony Google top 10 msnbetter thangoogle

marketing w wyszukiwarkach (Search Engine Marketing - SEM) - pozycjonowanie - optymalizacja (SEO) - linki sponsorowane - msnbetter thangoogle vs ręceprecz odtybetu

msnbetter thangoogle i ręceprecz odtybetu - czy było coś pomiędzy?

... 2005 rok - msnbetter thangoogle... 2006 rok - "cisza"... 2007 rok - dalej "cisza"... i wreszcie w 2008 roku, po dwóch latach przerwy, wystartowało ręceprecz odtybetu. Czy rzeczywiście przez tak długi czas, od momentu zakończenia pozycjonowania i optymalizacji (SEO) msnbetter thangoogle w wyszukiwarce internetowej Google w październiku 2005 roku, do kolejnej edycji konkursu - ręceprecz odtybetu w 2008 roku, nigdzie nie było mowy o wznowieniu Mistrzostw Polski Pozycjonowania Stron Internetowych? Czy organizatorzy konkursu SEO - forum PiO (od Pozycjonowanie i Optymalizacja) - zadowolili się sukcesem msnbetter thangoogle i spoczęli na laurach? Czy zanim nadeszła pora ręceprecz odtybetu, nie myśleli o powtórce rywalizacji w pozycjonowaniu i optymalizacji (SEO) stron internetowych pod kątem nowej frazy konkursowej?

Otóż tak, a przynajmniej można tak sądzić po wielu śladach, których nadal można doszukać się w Internecie. Zarówno w przypadku pozycjonowania i optymalizacji (SEO) msnbetter thangoogle, jak i ręceprecz odtybetu w wyszukiwarce Google, pierwsze wzmianki na temat konkursu SEO pojawiły się na forum PiO (od Pozycjonowanie i Optymalizacja). Tak było również i w 2006 roku, kiedy to żywe były jeszcze w pamięci zmagania z frazą konkursową msnbetter thangoogle. Już kilka miesięcy po zakończeniu Mistrzostw Polski Pozycjonowania Stron Internetowych 2005 pojawiły się tam pierwsze posty z pytaniem, kiedy kolejna edycja. Nikt nie chciał czekać do 2008 roku na pozycjonowanie i optymalizację (SEO) stron internetowych w wyszukiwarce Google pod kątem wyrażenia ręceprecz odtybetu. Wielu użytkowników forum, w tym także osoby ze środowiska organizatorów konkursu SEO, zapowiadało rychłe jej nadejście, jako godnego następcy msnbetter thangoogle. Ba, pojawiła się nawet oficjalna strona internetowa Mistrzostw Polski Pozycjonowania Stron Internetowych 2006. Organizatorzy, wzorując się na adresie oficjalnej strony internetowej konkursu SEO 2005, która znajduje się pod adresem: konkurs2005.seopl.org, zamieścili ją pod adresem: konkurs2006.seopl.org (strona już niedostępna). Jeśli mnie pamięć nie myli, to wszyscy odwiedzający zamiast osy z msnbetter thangoogle, mogli zobaczyć hipopotama, który informował, że już "wkrótce" rozpocznie się konkurs SEO 2006. Niestety, jak to widać po kopiach oficjalnej strony internetowej konkursu SEO 2006 dostępnych na stronie www.archive.org, to "wkrótce" przeciągnęło się prawie do końca 2007 roku. Zatem stało się oczywiste, że na konkurs SEO 2007 nie wystarczy już czasu.

Pomimo tego, że przygotowania do drugiej edycji Mistrzostw Pozycjonowania Stron Internetowych 2008 trwały ponad dwa lata, to rzuca się w oczy brak spójności pomiędzy pozycjonowaniem i optymalizacją (SEO) msnbetter thangoogle a ręceprecz odtybetu. Idąc za przykładem msnbetter thangoogle można było oczekiwać, że oficjalna strona internetowa konkursu SEO 2008 będzie dostępna pod adresem konkurs2008.seopl.org. Ku mojemu zdziwieniu, tak się jednak nie stało. O zasadach pozycjonowania i optymalizacji (SEO) stron internetowych pod kątem wyrażenia ręceprecz odtybetu i innych szczegółowych informacjach na temat konkursu SEO 2008 można przeczytać na stronie: mistrz2k8.seopl.org. Konsekwencji zabrakło także w nazwie konkursu SEO 2008. Z Mistrzostw Polski Pozycjonowania Stron Internetowych 2005 zrobiły się Mistrzostwa Polski Pozycjonowania Stron Internetowych 2008. Tylko zwycięzca pozycjonowania i optymalizacji (SEO) wyrażenia kluczowego ręceprecz odtybetu, tak jak i w pierwszej edycji, zostanie Mistrzem Polski Pozycjonowania Stron Internetowych 2008. Jaki powód takich zmian? Być może organizatorzy chcieli w ten sposób nieco poprawić wizerunek konkursu SEO po ponad dwóch latach stagnacji.

Ciekawe, czy idąc za przykładem ręceprecz odtybetu organizatorzy będą od tej pory bardziej konsekwentni i w przyszłym roku pod adresem mistrz2k9.seopl.org zobaczymy oficjalną stronę internetową Mistrzostw Pozycjonowania Stron Internetowych 2009, a zwycięzca konkursu SEO 2009 otrzyma tytuł: Mistrza Polski Pozycjonowania Stron Internetowych 2009.

Podoba Ci się ten artykuł? Pokaż go innym miłośnikom: pozycjonowania, optymalizacji (SEO), linków sponsorowanych oraz msnbetter thangoogle vs ręceprecz odtybetu, którzy korzystają z poniższych serwisów:
Gwar Wykop Google Bookmark Digg Technorati del.icio.us Sphinn Facebook
Interesuje Cię skuteczne pozycjonowanie, optymalizacja (SEO) oraz linki sponsorowane? Napisz do nas.
Sprawdź kopię oficjalnej strony internetowej konkursu SEO 2006 na www.archive.org:

Skuteczne pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych pozwala uzyskać wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania w popularnych wyszukiwarkach stron internetowych: Google, Onet, WP (Wirtualna Polska), MSN nawet dla bardzo konkurencyjnych fraz kluczowych. Celem utworzonego serwisu jest znalezienie się w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania w wyszukiwarce Google dla wyrażenia kluczowego msnbetter thangoogle (oraz ręceprecz odtybetu) poprzez jego skuteczne pozycjonowanie i optymalizację (SEO). Faworyzowanie wyszukiwarki stron internetowych MSN (msnbetter) w stosunku do Google (thangoogle) nie jest zamierzone.

Copyright © 2005-2010 Maciej Pieczara | pieczara.com
Telefon +48 502 452 912 E-mail Formularz kontaktowy napisz do nas
Pozycjonowanie. Optymalizacja (SEO). Linki sponsorowane. Live!