Pozycjonowanie i optymalizacja (SEO)

[ ]* vs ręceprecz odtybetu

* nieoficjalna strona internetowa konkursu SEO

ang. msnbetter thangoogle - zamierzone połączenie dwóch anagramów: msnbetter i thangoogle mające na celu świadome "manipulowanie" - pozycjonowanie i optymalizacja (SEO) - wynikami wyszukiwania w wyszukiwarkach: Google, Onet, WP (Wirtualna Polska), MSN i wielu innych.

strona główna aktualności promocja kontakt / zapytanie ofertowe mapa strony Google top 10 msnbetter thangoogle

marketing w wyszukiwarkach (Search Engine Marketing - SEM) - pozycjonowanie - optymalizacja (SEO) - linki sponsorowane - msnbetter thangoogle vs ręceprecz odtybetu

msnbetter thangoogle czy ręceprecz odtybetu - która fraza konkursowa jest lepsza?

Oczywistym elementem różniącym oba konkursy SEO jest fraza kluczowa, pod kątem której pozycjonowane i optymalizowane (SEO) były serwisy internetowe. Zarówno msnbetter thangoogle, jak i ręceprecz odtybetu w momencie rozpoczęcia rywalizacji musiały spełniać praktycznie tylko jeden warunek - musiały być unikalne (niepowtarzalne). Co to znaczy? Po wykonaniu w wyszukiwarce internetowej Google zapytania: msnbetter thangoogle lub ręceprecz odtybetu w wynikach wyszukiwania nie powinna zostać zwrócona ani jedna strona. Obie go spełniały, jednak o samym ich wyborze na frazy konkursowe zadecydowali organizatorzy. Czy trafnie wybrali wyrażenia do pozycjonowania i optymalizacji (SEO)?

Zacznijmy może od Mistrzostw Polski Pozycjonowania Stron Internetowych 2005 i frazy... msnbetter thangoogle. I tu zaskoczenie. Skoro nazwa mistrzostw sugeruje konkretny kraj, którego dotyczą, a weryfikacja wyników odbywa się w wyszukiwarce Google.pl, to dlaczego wyrażenie składające się z czterech anglojęzycznych słów wybrano do polskiego konkursu SEO? Przecież do pozycjonowania i optymalizacji (SEO) witryn internetowych można było użyć, np. spolszczonego "msnlepsze niżgoogle". Co ciekawe fraza msnbetter thangoogle została zauważona i zrozumiana przez internautów spoza Polski, którzy podjęli rywalizację w pozycjonowaniu i optymalizacji (SEO) stron internetowych. Niektóre z tych serwisów nawet teraz można znaleźć w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarce Google dla zapytania msnbetter thangoogle. Można by sądzić, że taki był cel pomysłodawców frazy konkursowej, ale druga edycja mistrzostw SEO tego nie potwierdza.

Z lustrzanym odbiciem msnbetter thangoogle mamy do czynienia przy okazji Mistrzostw Pozycjonowania Stron Internetowych 2008. Z nazwy konkursu SEO "zniknęła" Polska, ale fraza konkursowa brzmi "znajomo": ręceprecz odtybetu. Szkoda tylko, że "znajomo" tylko dla osób znających język polski. Widać to po wynikach wyszukiwania w wyszukiwarce Google dla zapytania ręceprecz odtybetu. W przeciwieństwie do msnbetter thangoogle na próżno w nich szukać serwisów internetowych w innym języku niż polski, które byłyby pozycjonowane i optymalizowane (SEO) pod kątem wyrażenia kluczowego ręceprecz odtybetu. I tak, pomimo zmiany nazwy konkursu SEO na bardziej światową, trudno tu mówić o międzynarodowych mistrzostwach pozycjonowania i optymalizacj (SEO). Bariera językowa zepsuła bowiem wszystko. A byłoby dużo ciekawiej, gdyby takie były.

Patrząc na przesłanki, którymi kierowali się organizatorzy: czy to potrzeba przesłania czytelnego komunikatu do Google (msnbetter thangoogle), czy też zwrócenia uwagi na sytuację w Tybecie (ręceprecz odtybetu), trochę dziwi taki, a nie inny wybór frazy na Mistrzostwa Pozycjonowania Stron Internetowych 2008. Skoro chcieli dotrzeć do szerszego grona odbiorców mogli użyć, np. wyrażenia "TakeYourHands OffTibet". Przed opublikowaniem tego artykułu jeszcze się nadawało na frazę do konkursu SEO. Niestety, za moment już nie będzie, bo dla zapytania "TakeYourHands OffTibet" w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarce Google pojawi się serwis internetowy msnbetter thangoogle vs ręceprecz odtybetu, a więc przestanie ona być unikalna (niepowtarzalna). Reasumując, trafniejszym okazał się wybór wyrażenia msnbetter thangoogle na frazę konkursową. Chociaż nie zauważyłem, aby cel postawiony przez organizatorów został osiągnięty. Wydaje mi się, że w przypadku pozycjonowania i optymalizacji (SEO) ręceprecz odtybetu sytuacja się powtórzy, chyba że w konkursie SEO 2008 chodziło o uświadomienie Polaków (a nie wszystkich) o aktualnych problemach Tybetu. Trudno powiedzieć. W obu oficjalnych serwisach mistrzostw SEO poświęcono bardzo mało miejsca na omówienie przesłanek, którymi kierowali się organizatorzy. No cóż... rozszerzenie celu konkursów o "jakąś inną misję", niż tylko pozycjonowanie i optymalizacja (SEO) miałoby swój klimat.

Może w kolejnej edycji będzie inaczej...

Podoba Ci się ten artykuł? Pokaż go innym miłośnikom: pozycjonowania, optymalizacji (SEO), linków sponsorowanych oraz msnbetter thangoogle vs ręceprecz odtybetu, którzy korzystają z poniższych serwisów:
Gwar Wykop Google Bookmark Digg Technorati del.icio.us Sphinn Facebook
Interesuje Cię skuteczne pozycjonowanie, optymalizacja (SEO) oraz linki sponsorowane? Napisz do nas.
Sprawdź aktualny ranking (Google top 10) stron internetowych w Google dla frazy kluczowej:

Skuteczne pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych pozwala uzyskać wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania w popularnych wyszukiwarkach stron internetowych: Google, Onet, WP (Wirtualna Polska), MSN nawet dla bardzo konkurencyjnych fraz kluczowych. Celem utworzonego serwisu jest znalezienie się w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania w wyszukiwarce Google dla wyrażenia kluczowego msnbetter thangoogle (oraz ręceprecz odtybetu) poprzez jego skuteczne pozycjonowanie i optymalizację (SEO). Faworyzowanie wyszukiwarki stron internetowych MSN (msnbetter) w stosunku do Google (thangoogle) nie jest zamierzone.

Copyright © 2005-2010 Maciej Pieczara | pieczara.com
Telefon +48 502 452 912 E-mail Formularz kontaktowy napisz do nas
Pozycjonowanie. Optymalizacja (SEO). Linki sponsorowane. Live!